Pielęgnacja męskich stóp – jak pozbyć się twardych pięt?
Czasy, gdy mężczyźni unikający kosmetyków i pielęgnacji swojego ciała byli ‘’męscy’’ powoli przemijają, a faceci nareszcie zaczynają wykazywać zainteresowanie swoim wyglądem i tematem pielęgnacji męskich stóp. Szczególnie jest to widoczne, obserwując generację tak zwanych ‘’Zetek’’, czyli osób urodzonych po 1995 roku.
Pielęgnacja męskich stóp
Perfumy, markowe ciuchy, fryzjer, barber, kosmetyki… a co ze starszymi pokoleniami? Jak dba o męskie stopy pokolenie millenialsów, X, baby boomer? Czy ich stopy są zadbane? Mimo ciągłych drwin częstym widokiem na polskiej plaży jest nieśmiertelny zestaw: skarpetki + sandały. Może gdyby panowie postanowili zacząć pielęgnować stopy, nie byłoby potrzeby ich ukrywać?
Pielęgnacja męskich pięt
Skóra na piętach jest częścią stóp, na której najczęściej pojawia się zrogowaciały naskórek, pęknięcia, a w konsekwencji – ból. Sprawcą całego zamieszania jest sport, nadwaga, nieodpowiednie buty, czy też pielęgnacja stóp — a właściwie jej brak. Aktywni mężczyźni – biegacze, tancerzy są szczególnie narażeni na rogowacenie pięt i odciski.
Jakby tego było mało, stopy łatwo się przesuszają, ponieważ gruczoły potowe znajdują się na stopach w małej ilości.
Męskie stopy
Na szczęście mam dla was doskonałe wyjście z sytuacji – peeling dla mężczyzn. Od razu uspokajam – nie ma potrzeby umawiania się do kosmetyczki, co często dla mężczyzn bywa kłopotliwe i wstydliwe. Pielęgnację stóp można wykonywać w domowym zaciszu.
Clevebe – domowa pielęgnacja stóp
Nowość w pielęgnacji stóp – produkt do peelingu i masażu stóp Clevebe posiada dwie różne gradacje, które szybko poradzą sobie z kłopotem. Gradacja 100 jest gruboziarnista, doskonale sprawdzi się przypadku odcisków i szybko usunie zrogowacenia i martwy naskórek szpecący stopy, a drobnoziarnista gradacja 150 dokończy dzieła, wygładzając całość.
Sposób pielęgnacji stóp
Aby podtrzymać efekt, wystarczy przynajmniej raz w tygodniu używać urządzenia. Najlepsze działanie można uzyskać, nawilżając skórę stóp przed całym procesem.
Powinno się wcześniej wziąć krótki prysznic lub spróbować domowego spa i przygotować kąpiel dla stóp w ciepłej wodzie, z dodatkiem soli lub olejku z drzewa herbacianego. Następnie przechodzimy do peelingu stóp i usuwania nagniotków. Po kąpieli zalecam użycie kremu nawilżającego do stóp, łagodzącego podrażnienia i ewentualne skaleczenia. Godne uwagi są kremy z dodatkiem mocznika. Więcej informacji znajdziecie w artykule ‘’Jak uzyskać dużą gładkość stóp’’.
Pielęgnacja paznokci u stóp
Męskie stopy i paznokcie
Wszystkie starania na nic, jeśli nie zadbamy również o paznokcie u stóp. Brzydkie, długie i brudne paznokcie wyglądają nieatrakcyjnie, a ich kwestie estetyczne są mocno wątpliwe. Dodatkowo paznokcie mogą zacząć wrastać w skórę, co powoduje ból i chcąc – nie chcąc, zmusi was do wizyty u podologa.
Obcinanie paznokci w pielęgnacji męskich stóp
Aby paznokcie rosły prawidłowo, należy obcinać je na prosto i zadbać o ich kondycję. Rekomendowanym do tego narzędziem jest obcinacz do paznokci, nożyczki lub pilnik, który jest bardzo precyzyjny.
Kluczową sprawą jest usunięcie skórek. Początkowo odsuwamy skórki, a następnie usuwamy za pomocą frezarki lub cążków.
Aby dokończyć pedicure i pozbyć się brudu, potrzebna nam będzie mała szczoteczka do paznokci. Posiada ona wygodny uchwyt oraz twarde włoski, które świetnie oczyszczają z zanieczyszczeń płytki paznokciowe.
Taki zestaw doskonale się sprawdzi zarówno do pedicure, jak i manicure.
Nadpotliwość stóp
Pocąca się skóra stóp
Ostatnim etapem jest zapobieganie uciążliwemu poceniu się stóp. Sklepy posiadają w swojej ofercie wiele preparatów antybakteryjnych. Najprostszym wyjściem jest spray do stóp, który można kupić w drogerii lub aptece. Skutecznie zniweluje przykry zapach i sprawi, że męskie stopy nie będą się nadmiernie pocić.
Duże znaczenie ma skład skarpetek, które kupujecie. Zalecane są skarpetki w 100% wykonane z bawełny. Sztuczne materiały sprawiają, że stopa nie ma jak ‘’oddychać’’, przez co się poci, a w konsekwencji wydziela niezbyt przyjemny zapach.
Męskie stopy, obuwie i potliwość
Zresztą ma to zastosowanie we wszystkich typach ubrań. Plastik nie jest naszym sprzymierzeńcem w walce o przyjemny zapach naszego ciała. Z tego też względu istotną kwestią jest materiał, z jakiego wykonane są nasze buty.
Syntetyczne materiały wzmagają pocenie. Warto zainwestować w odpowiednie obuwie: buty skórzane lub wykonane z przewiewnych tkanin (takie, które amortyzują wstrząsy). Natomiast latem, szczególnie podczas upałów zalecane jest otwarte obuwie, więc wybór sandałów jest bardzo dobrą alternatywą.
Jeśli będziecie trzymać się wszystkich tych zasad i znajdziecie wolną chwilę, aby zadbać o stopy – skóra stóp na pewno się wam odwdzięczy. I wreszcie będziecie mogli pozbyć się skarpetek na plaży i pokazać zadbane stopy 🙂
Po więcej przydatnych artykułów zapraszam na naszego bloga, a jeśli jesteście ciekawi jak używać produktu Clevebe – przejdźcie do zakładki ‘’Instrukcja’’.